Kaip išsirinkti kalnų dviratį?

Jei jūs esate viens iš tų, kurie pirmą kartą nusprendė įsigyti kalnų dviratį labai dažnai būna sudėtinga susiorientuoti rinkoje. Tai yra suprantama, kadangi didelis pasirinkimas su įvairiomis kainomis gali būti ne toks jau paprastas darbas naujokui šioje srityje. Kodėl paprastesni modeliai kainuoja kur kas brangiau nei daug funkcijų turintys analogai? Kaip išsirinkti kalnų dviratį? Kuo jie skiriasi vienas nuo kito? Visus atsakymus į šiuos klausimus galima perskaityti šiame straipsnyje. Kalnų dviratis šiuo metu yra pats populiariausias variantas. Jie yra pritaikyti važiavimui prastais keliais, kaimo takeliais. Konstrukcijos tvirtumas kartu su patrauklia išvaizda kalnų dviračius paverčia geru pasirinkimu. Taip pat jie dar yra vadinami MTB dviračiais, „mountain bike“, o tai kitaip tariant reiškia „visureigį“. Kalnų dviračiai gali būti naudojami labai įvairiai, su jais galima keliauti į žygius, važinėti kaime ir mieste. Paskutiniuoju atveju rekomenduojam pakeisti piktas padangas į lygias ir pritaikytas patogiam važiavimui. Šių dviračių kaina gali labai stipriai svyruoti, pradedant labai pigiais dviračiais ir baigiant labai brangiais modeliais. Brangių modelių privalumų jūs tiesiog nesugebėsite įvertinti, o nupirkus pigų dviratį jūs neturėsite jokio malonumo, tik galvos skausmą.

Sąlyginai kalnų dviračiai gali būti skirstomi į tam tikras kategorijas. Kalnų dviračio rėmai skiriasi pagal tai kokios rūšies medžiagos bus naudojamos gamybos metu. Jie gali būti gaminami naudojant plieną, aliuminį ir kitas lengvas kompozitines medžiagas. plieniniai rėmai yra patys pigiausi ir patys sunkiausi. Šios rūšies rėmo svoris gali siekti nuo 5-10 kg. Aliuminio rėmai kainuoja šiek tiek brangiau, nei plieniniai, tačiau jie lengvesni. Vidutinis aliuminio rėmo svoris siekia 2-3 kg. Aliuminis dviračio rėmas optimalus pasirinkimas kalbant apie kainos ir kokybės santykį. Na ir štai pasirenkant kalnų dviratį galima įsigyti tokį, kuris turi titano rėmą arba tokį, kuris gaminamas naudojant kompozitines medžiagas. šios rūšies rėmai kainuoja kur kas brangiau ir sveria kur kas mažiau, nei aliuminiai. Kaip išsirinkti kalnų dviratį? Šį klausimą sau užduoda kiekvienas, kuriam yra reikalingas naujas dviratis. Ir norint į jį atsakyti reikia žinoti kokius stabdžius privalo turėti dviratis. Juk jie gali būti diskiniai arba V formos. Diskiniai stabdžiai pasižymi puikiomis savybėmis ir aukštesne kaina. Jei jūs sau galite leisti investuoti pakankamai pinigų, galima drąsiai sakyti, kad diskiniai stabdžiai tai geras pasirinkimas. Esant kitoms situacijoms reikėtų pasirinkti antrosios rūšies dviračio stabdžius, kurie nėra tokie brangus ir turi paprastesnę konstrukciją.

Jei sau užduodate klausimą kaip išsirinkti kalnų dviratį jums taip pat reikėtų įvertinti kokius jis turi ratus. Su ratais yra daug aiškiau, nei su stabdžiais. Kuo didesnė kaina tuo bus geresnė kokybė ir bus mažesnis svoris. Reikėtų atkreipti daugiau dėmesio į padangas. Jei jūs esate vienas iš tų, kuris ketina važiuoti tik prastais keliais, tokiu atveju padangos turi būti su ryškiai matomi protektoriumi, kad būtų užtikrinamas geresnis sukibimas su gruntu. Nepamirškite apie tai kokius amortizatorius turi kalnų dviratis ar jis turės priekinį, galinį, o galbūt abu amortizatorius. Šios detalės užtikrins, kad jūsų kelionė būtų saugi, kadangi amortizatoriai jokiu būdu neturi nukris nuo jūsų transporto. Važiuojant yra labai svarbus saugumas taigi jokiu būdu nepamirškite to ir įvertinkite šį parametrą. Dviračio pasirinkimas tai yra laisvalaikio pasirinkimas,tai yra aktyvumo pasirinkimas ir žinoma savo saugumo. Visa tai priklauso tik nuo jūsų.