Jei jūs esate  viens iš tų, kurie  pirmą kartą  nusprendė  įsigyti kalnų dviratį labai dažnai  būna  sudėtinga susiorientuoti  rinkoje.  Tai yra  suprantama, kadangi didelis pasirinkimas  su  įvairiomis kainomis gali  būti  ne toks  jau paprastas darbas  naujokui šioje  srityje. Kodėl paprastesni  modeliai kainuoja  kur kas brangiau nei  daug funkcijų  turintys  analogai? Kaip  išsirinkti kalnų dviratį?  Kuo jie  skiriasi vienas nuo kito?  Visus  atsakymus  į šiuos klausimus galima perskaityti šiame straipsnyje.  Kalnų  dviratis  šiuo metu yra pats populiariausias variantas. Jie  yra  pritaikyti važiavimui prastais keliais, kaimo takeliais.  Konstrukcijos  tvirtumas kartu  su  patrauklia  išvaizda kalnų dviračius  paverčia geru pasirinkimu. Taip pat jie dar  yra vadinami  MTB dviračiais, mountain bike, o  tai kitaip tariant reiškia  „visureigį“.  Kalnų dviračiai gali  būti naudojami labai įvairiai,  su jais galima keliauti į žygius,  važinėti kaime ir mieste. Paskutiniuoju  atveju rekomenduojam pakeisti piktas  padangas į lygias ir pritaikytas  patogiam važiavimui.  Šių dviračių kaina gali labai  stipriai  svyruoti, pradedant labai pigiais dviračiais ir baigiant  labai brangiais  modeliais. Brangių modelių privalumų jūs  tiesiog nesugebėsite įvertinti, o  nupirkus pigų dviratį jūs  neturėsite jokio malonumo, tik galvos skausmą.

Sąlyginai kalnų dviračiai gali būti  skirstomi  į tam tikras kategorijas.  Kalnų dviračio rėmai  skiriasi pagal tai  kokios rūšies  medžiagos bus naudojamos gamybos metu.  Jie  gali būti  gaminami naudojant plieną, aliuminį ir  kitas lengvas kompozitines medžiagas.  plieniniai rėmai yra patys pigiausi ir patys  sunkiausi.  Šios  rūšies  rėmo  svoris gali  siekti nuo 5-10 kg. Aliuminio  rėmai kainuoja šiek tiek brangiau, nei plieniniai, tačiau jie  lengvesni.  Vidutinis  aliuminio  rėmo  svoris  siekia 2-3 kg. Aliuminis dviračio rėmas optimalus pasirinkimas kalbant  apie kainos  ir kokybės santykį.  Na  ir štai  pasirenkant kalnų dviratį   galima įsigyti tokį, kuris turi  titano rėmą  arba tokį, kuris gaminamas naudojant  kompozitines medžiagas.  šios rūšies  rėmai kainuoja  kur kas brangiau ir sveria  kur kas  mažiau, nei  aliuminiai.  Kaip  išsirinkti  kalnų dviratį? Šį klausimą  sau užduoda  kiekvienas, kuriam yra reikalingas  naujas dviratis.  Ir norint   į jį  atsakyti  reikia  žinoti kokius stabdžius privalo turėti dviratis.  Juk  jie gali  būti  diskiniai  arba  V formos.  Diskiniai stabdžiai pasižymi puikiomis savybėmis ir  aukštesne kaina. Jei jūs sau galite leisti investuoti pakankamai pinigų, galima  drąsiai sakyti, kad  diskiniai stabdžiai tai geras pasirinkimas. Esant  kitoms  situacijoms  reikėtų pasirinkti  antrosios  rūšies dviračio  stabdžius, kurie nėra tokie  brangus ir turi  paprastesnę  konstrukciją.

Jei  sau užduodate  klausimą kaip išsirinkti  kalnų  dviratį jums  taip pat reikėtų įvertinti kokius  jis turi ratus. Su ratais yra daug aiškiau, nei  su stabdžiais. Kuo didesnė  kaina tuo bus geresnė  kokybė  ir  bus mažesnis  svoris.  Reikėtų  atkreipti daugiau dėmesio į padangas.  Jei jūs  esate  vienas iš tų, kuris ketina važiuoti  tik prastais keliais, tokiu  atveju padangos turi būti  su  ryškiai matomi protektoriumi, kad  būtų  užtikrinamas  geresnis  sukibimas  su gruntu.   Nepamirškite  apie  tai  kokius  amortizatorius  turi  kalnų dviratis ar jis turės priekinį, galinį, o galbūt  abu  amortizatorius.  Šios detalės užtikrins, kad jūsų kelionė  būtų  saugi, kadangi  amortizatoriai jokiu  būdu neturi  nukris  nuo jūsų transporto.  Važiuojant yra labai svarbus saugumas taigi jokiu būdu nepamirškite to ir įvertinkite  šį parametrą.  Dviračio pasirinkimas tai yra laisvalaikio pasirinkimas,tai yra  aktyvumo pasirinkimas ir žinoma savo saugumo.  Visa  tai priklauso tik nuo jūsų. Dviračius peržiūrėti galite čia: http://adviratis.lt/