Kas ištikrųjų yra ta šilkografija?

Šilkografijos populiarumas

Viena iš priežasčių, kodėl šilkografijos technika naudojama taip plačiai, yra ta, kad ji sukuria ryškias spalvas net ant tamsesnių audinių. Rašalas ar dažai taip pat sluoksniuotai guli ant audinio ar popieriaus paviršiaus, o tai suteikia spaudai malonią apčiuopiamą kokybę. Ši technika taip pat yra palanki, nes ji leidžia gamintojui kelis kartus lengvai atkurti dizainą. Kadangi tą patį trafaretą galima vėl ir vėl atkartoti dizainą, tai labai naudinga kuriant bent kelias, o ypač daug to paties drabužio ar aksesuaro kopijų. Dėl to šilkografija yra labai efektyvi technika kuriant itin dideles individualių drabužių partijas sporto komandoms ar darbo uniformas ar tiesiog gatvės stiliaus rūbus. Naudojant profesionalią įrangą patyrusiam spausdintojui, taip pat galima sukurti sudėtingus įvairiaspalvius dizainus. Proceso sudėtingumas reiškia, kad yra ribotas spalvų, kurias galima naudoti, skaičius, tačiau tai leidžia intensyviau spalvoti, nei įmanoma tik naudojant skaitmeninį spausdinimą.

Šilkografijos preceso aprašymas

Šilkografija yra mėgstamiausias pasaulyje spausdinimo būdas. Tai leidžia spausdinti beveik neribotą paviršių diapazoną su beveik neribotu dažų ir spalvų asortimentu. Šilkografijos paveikslų atvaizdavimas yra nepaprastai turtingas, o dėl efektų ir faktūrų įvairovės tai yra puiki priemonė išreikšti save ir patobulinti savo kūrybiškumą. Kaip techniką, ją labai lengva perprasti, o norint pradėti, reikia labai mažai investicijų. Visa tai daro šilkografiją tokią įvairiapusę ir patrauklią tiek entuziastams, tiek profesionalams. Peržiūrėkite mūsų iliustruotą vienos spalvos šilkografijos ant tekstilės straipsniuką, paremtą knyga „Šilkografijos meistrai – populiariausių pasaulio ekrano spausdintuvų paslaptys“.

Skaidrės posityvas yra dalykas, kurį naudojate norėdami perkelti vaizdą ant savo rėmelio su austiniu tinklu. Jį sukursite naudodamiesi skaidriu lakštu, pagamintu iš mylaro, acetato ar vellum. Dabar jums reikia išimti šią idėją iš galvos ir į ekraną. Tai galima padaryti naudojant kompiuterio programą, naudojant vaizdo redagavimo programinę įrangą ir spausdintuvo. Kita galimybė yra tiesiogiai dirbti su skaidruole ir žymekliais ar rašalais arba sukurti savo dizainą ant popieriaus ir tada perkelti jį ant skaidrumo.

Taigi jūsų dizainas buvo perkeltas ant skaidruolės pozityvo, kuris dabar yra paruoštas naudoti. Kitas žingsnis – padaryti, kad jūsų pozityvas būtų perkeltas ant rėmelio. Rėmelis yra vienas iš svarbiausių šilkografijos spausdinimo proceso element, todėl nepagailėkite pinigų ir pirkite aliuminius arba klijuoto medžio rėmelius, kad nereikėtų išmesti savo tekstilės gaminių dėl broko. Vieni marškinėliai ar džemperis gali būti brangiau už gerą rėmelį.

Šis procesas naudoja paprastą fotocheminę reakciją, kad jūsų dizainas būtų įrašytas į ekraną. Foto emulsijos sritis, kurioje jūsų šviesos šaltinio UV šviesa patenka į padengtą rėmelį, tampa kieta. Dalis, kurios šviesa neapšvitino lieka vandenyje tirpi. Išskalaukite emulsiją, kad sukurtumėte trafaretą.

Išjunkite šviesą praėjus tinkamam laiko tarpui. Rėmelis su piešiniu yra kaip pyragas, kurį galima gaminti išėmus iš orkaitės, todėl jį iškart išplaukite. Pirmiausia gerai nuplaukite abi puses. Su slėgio žarna atskleiskite dizainą. Kai emulsija nuplaunama, pamatysite, kaip vaizdas atsiranda. Po to gerai nusausinkite ir dar leiskite pabūti šilkografiniam rėmui šviesoje, taip galutinai užsifiksuos foto emulsija.

Šilkografinė spauda su pagamintu rėmeliu

Pirmas dalykas yra kuo tvirčiau pritvirtinti šilkografijos rėmą prie spausdinimo paviršiaus. Lengvai užklijuokite savo filmą teigiamai ant popieriaus lapo tiksliai ten, kur norite spausdinti. Tai ketinate suderinti su pačiu ekranu. Iš ilgų popieriaus juostelių iškirpkite dvi „rankas“ ir pritvirtinkite prie popieriaus galo taip, kad jos būtų maždaug 10 cm ilgio ir trumpo lapo šono viduryje.

Pripilkite į rėmelio vidų pakankamai dažų ir su braukle braukite, šitaip uždengdami visą rėmą rašalu. Šis rašalas „užtvindo“ ekraną, ir būtent šis rašalas nudžys pagrindą, kai atkelsite rėmelį. Braukdami laikykite brauklę maždaug 45 ° kampu. Pastumkite rašalą nuo savęs per spausdinimo ekrano dalį, kad jį padengtumėte rašalo sluoksniu.

Daugiau informacijos apie šilkografiją anglų kalba rasite čia: https://en.wikipedia.org/wiki/Screen_printing