Vestuvės yra ta šventė, per kurią naudojame visus pojūčius: skonį, klausą, regėjimą ir lietimą bei uoslę. Maistas vetuvėms yra labai svarbus, nes jam naudojame visus pojūčius iš karto. Pirmiausia maistas patraukia vizualiai ir mes einame juo pasigėrėti iš arčiau. vestuviu maistasTada nosytę aplanko maloniausi aromatai, kurie tuščiam skrandžiui yra tikra melodija. Burnoje pradeda kauptis seilės ir maistui dar net nepasiekus burnos, rodos, jaučiame jo skonį. Išbandydami šaltus užkandžius girdime, kaip traškūs skanėstai po truputį numarina „alkio kirminą“ ir sulaukti karšto patiekalo tampa kur kas lengviau. Desertui patiekiamas šakotis yra nepakeičiamas tradicinis patiekalas ir vos jam palietus lūpas džiaugiamės, kad bus skanu. Štai toks tas maistas vestuvėms.

Daugiau informacijos: www.svenciucentras.lt

Laimingieji jaunavedžiai meniu sudaro iš anksto, todėl sudarant svečių sąrašą reikia tiksliai žinoti, kiek bus vaikų, kiek yra vegetarų ar alergiškų žmonių. Į visus šiuos dalikus įmonės, tiekiančios maistą atsižvelgiai su deramu rūpesčiu. Juk visai nenorime, kad riešutams alergiškas žmogus pasijaustų nepatogiai ir bijotų valgyti salotas, nes nežinotų, ar jos pagardintos riešutais. Nenustebinsime ir tuo, kad dauguma tortų gali turėti riešutų priemaišų, o juk jo privalo paragauti kiekvienas svečias, kad neįžeistų sutuoktinių poros. Tai viena seniausių vestuvių tradicijų, todėl negalima griauti dviejų mylimų žmonių šventės. Tuo turi pasirūpinti patys jaunavedžiai, nes sudarant meniu, pasirodo, labai svarbu smulkmenos, kad nekiltų bėdų su sveikata. Reikia užtikrinti, kad maistas vestuvėms netaptų „žudikas“.

Augančiam organizmui reikia daug energijos, nes jis yra aktyvus, daug bėgioja, žaidžia ir t. t. Taip, mes kalbame apie vaikus. Dėl šios priežasties reikia, kad vaikams būtų sudarytas atskiras meniu. Vaikams ypatingai norisi vizuliai gražaus ir smagiai atrodančio maisto. Toks maistas vestuvėms vaikams yra proga suvalgyti daugiau daržovių nei jie patys to tikėtųsi. Kai maistas bus pateiktas žaismingai, tai net daržovių vengiantis vaikas jas su malonumu suvalgys. Kaip jau minėjome, viskas turi būti apgalvota ir jei maistas vaikui šypsosis, tai apetitas atsiras bevalgant.

Maistas vestuvėms turi būti pateiktas gražiai ir prie to turi prisidėti stalo dekoravimo menas – serviravimas. Suderinti stalo puošmenas (gėlių puokšteles, dovanėles svečiams) su indais (lėkščių raštais, taurių dizainu) yra būti, kad visa tai puoštų ne tik stalą, o kartu ir visą patalpą. Fotografuojant patalpas ar svarbesnius šventės momentus, pvz., kai jaunavedžiai ragauja tortą, kitų šventės dalyvių akyse turėtų žibėti džiaugsmas bei noras jo kuo greičiau paragauti vestuvinio torto. Maistas vestuvėms nebūtinai turi būti įmantrus, jis gali būti sudarytas paprasčiausiai iš mėgstamiausio jaunavedžių karšto patiekalo, užkandžių, gaivių salotų, saldumynų ir vaikiško meniu, jei dalyvaus vaikų. Planuojant, koks turėtų būti maistas vestuvėms jaunavedžiai turėtų žinoti, kokia biudžeto dalis tam skirta, kad vėliau nebūtų problemų. Todėl kartais patartina, pirma nusistatyti biudžetą ir pagal jį nustatyti, kiek svečių vestuvėse galima sau leisti. Juk nelinkime jaunavedžiams bankroto jų bendro gyvenimo pradžioje dėl viršyto biudžeto vestuvėms. Kad ir kaip norime įspūdingos šventės, viskas turi būti proto ribose. Šiuo atveju viską kontroliuoti padeda vestuvių planuotojos. Minėta profesija Lietuvoje dar gana nauja, bet tie, kas išbandė jų paslaugas, liko sužavėti.

Maistas vestuvėms tikrai svarbus akcentas, nes jei svečiams nepatiks maistas, tai šventė bus laikoma nepavykusia, o skanus maistas šventę svečiams primins dar ilgai. Kas žino, gal kuris nors patiekalas kvapais nuneš į tą dieną, kai susituokė du geriausi jūsų draugai ir jūs vėl iš naujo išgyvensite džiugias akimirkas. Vestuvių diena būna tik kartą gyvenime, todėl viską reikia padaryti gerai iš pirmo karto!