Durų remonto ir profesionalios jų meistrų konsultacijos gali prireikti, jei jaučiate pro duris pučiantį vėją. Jei durys nuolat praleidžia šilumą, nors yra tvirtai uždarytos, to namo šilumos nuostoliai bus žymiai didesni. Pro nesandarias lauko duris puikiausiai Door-Repair„prasibrauna“ vėjas, taip išsklaidydamas namų šilumą. Žinoma, jei namuose vis jaučiame vėsumą, juos stengiamės dar daugiau šildyti, tačiau ar pagalvojame, kad būtent per tas remonto reikalaujančias duris mes tiesiog šildome lauką, taip švaistydami niekais savo pinigus?.. Tačiau atlikus durų remontą ir jas patikimai užsandarinus, užtaisius visus įmanomus plyšius galima ne tik sutaupyti pinigų, bet ir daug šilčiau gyventi savo namuose.

Viena iš nesandarių durų priežasčių – krypstančios durys. Dažniausia tai ištinka medines lauko duris (gamybai mėgiama naudoti uosį, ąžuolą, pušį), kurios būna pagamintos iš netinkamai išdžiovintos medienos. Su laiku džiūdamas arba drėgmėje pabuvęs medis traukiasi, o ypač dar jei į jį pašildo saulė. Nors šiek tiek pakrypusioms durims teks kviestis durų remonto meistrą, kad jis atstatytų durų geometriją.

Nors šarvuotos namų durys pasižymi tvirtumu ir saugumu, tačiau „durų nesandarumo“ diagnozė būdinga ir šioms stipruolėms. Šarvuotos durys gali būti netinkamai įdėtos ar nekokybiškai pagamintos ir dėl savo svorio imti krypti, tuo pačiu atsirandant plyšeliams tapdamos nesandariomis. Netinkamai įstačius duris lieka tarpai tarp staktos ir varčios, pro kuriuos atšalus orui veržiasi vėsaus oro gūsiai.

Žinoma, dažniausiai Lietuvos gamtos šildymo kaltininkėmis tampa pasenusios durys. Dėl šaltų laiptinių kenčia ir daugiabučių gyventojai, į kurių butus iš laiptinės patenka vėsuma. Paskaičiuota, kad nesandarių laiptinės langų šiluminė varža yra 2,5 karto mažesnė nei naujų, tad tikėtina, jog dažniausiai dešimtmečiais nekeičiamos laiptinės durys yra geriausios lauko „šildytojos“. Nors kasmet gyventojai keiksnoja už šildymą kainas didinančią valdžią, tačiau patys pagaili keliasdešimt litų naujų laiptinės durų įrengimui, kurios, nors ir dažnai varstomos, pajėgtų sulaikyti laiptinėje esančią šilumą.

Durų remonto meistrų paslaugų gali prireikti ne tik dėl jų nesandarumo, bet ir dėl stringančios, užsikirtusios, puikiai neveikiančios spynos, plastikinių ar iš kitokios medžiagos pagamintų durų reguliavimo, durų iškrypimo ar tiesiog dėl vagių paliktų nepageidaujamų laužimosi žymių.

Straipsnį parašė: www.languservisas.lt