Kada verta rinktis sportines padangas? Jų privalumai ir trūkumai

Daugelio vairuotojų sąmonėje sportinės padangos siejamos su dideliu greičiu ir maksimalia stabdymo kokybe. Vis dėlto, ekspertai teigia, kad minėtosios padangos daugeliu atveju gali pridaryti kur kas daugiau žalos, negu manote. Be to, kai kurie sportinių padangų modeliai yra skirti tik specialiems lenktynių keliams, t. y. puikios sukibimo galimybės ant sauso kelio, tačiau slydimas šlapioje kelio dangoje, negali užtikrinti tinkamo vairuotojo ar kitų eismo dalyvių saugumo, todėl šias padangas draudžiama naudoti viešuose keliuose.

Populiarieji sportinių padangų modeliai gali būti naudojami tiek lenktynių trasoje, tiek kasdieniam važiavimui. Svarbiausia – pasidomėti konkretaus modelio konstrukcija ir sukibimo galimybėmis. Tiek lenktynėms, tiek įprastiems keliams skirtos padangos turi specialius griovelius, kurie padeda efektyviai šalinti vandenį, todėl užtikrina gana aukštas važiavo sąlygas lyjant lietui ar esant slidžiai kelio dangai. Vis dėlto, negalima pamiršti ir kito esminio trūkumo – nors tokios padangos gali būti naudojamos valstybiniuose keliuose, jos kur kas greičiau susidėvi už įprastus gaminius, todėl bendrąja prasme reikalauja itin didelių investicijų.

Jei norite važinėti sportinėmis padangomis, rinkitės tik žinomo gamintojo produkciją, kurios patikimumu neabejojate. Sportinių padangų analogai negali užtikrinti nei pageidaujamų važiavimo savybių, nei maksimalaus saugumo. Natūraliai kyla klausimas – kuo sportinės padangos skiriasi nuo įprastų gaminių? Ekspertai teigia, kad visų pirma – tai savo guma. Sportinės padangos yra daug kietesnės, o jų darbinės temperatūros rodikliai yra kur kas aukštesni. Be to, šių padangų raštas yra sąlyginai minimalus, o kraštai – ne tokie apvalūs. Dėl minėtųjų priežasčių sportinė produkcija turi kur kas didesnį sukibimo plotą. Sportinių padangų karkasas yra sustiprintas papildomomis plieninėmis vijomis, kurios užtikrina efektyvų transporto priemonės valdymą posūkiuose. Tokios padangos jautriau reaguoja į pasukimus ir padeda išvengti automobilio „plaukiojimo“ kelyje. Kitaip sakant – vairavimas tampa labiau nuspėjamas. Sportinės produkcijos stabdymo efektyvumas yra itin aukštas, tačiau ekspertai pažymi, kad lietuviškuose keliuose ši savybė labiau trukdo, nei padeda, kadangi automobilis pradeda tampytis. Be to, turėdami sportines padangas, turėsite pamiršti apie tylų važiavimą, kadangi jos itin garsiai ūžia.

Jei nusprendėte išbandyti sportines padangas, visų pirma pasidomėkite keliais pardavėjų pasiūlymais ir nusiteikite, kad šis sprendimas pareikalaus gana didelių investicijų. Tiesa, norintiems sutaupyti siūloma išbandyti internetinės prekybos privalumus. Vis dėlto, pastarasis pasirinkimas dažniausiai siejamas su didesne rizika, todėl prieš mokėdami pinigus, pasidomėkite, kokias garantijas suteikia konkreti parduotuvė, kokios yra padangų pristatymo ar jų grąžinimo sąlygos.