siltinimas-ekovataŠiltas namas tai reiškia  jūsų patogus  gyvenimas, kuris bus pritaikytas  visiems metams.  Šiuolaikiška  statybos rinka kiekvienam iš mūsų  suteikia galimybę surasti  būtent tą variantą, kuris  turės prieinamiausią kainą ir  turės  optimalias savybes, kokybę.  Vienas  iš geriausių ir patikimiausių variantų norint apšildyti namą  tai yra  tokia medžiaga kaip  ekovata, tačiau ši medžiaga dar nėra  naudojama taip dažnai kaip to norėtųsi.  Tai galima paaiškinti visų pirma tuo, kad  ekovata mūsų rinkoje  sąlyginai yra dar tik naujokė. Taigi  ir jos naudojimas dar yra  tik pradinėje  stadijoje.  Pažengę  namų savininkai jau spėjo įvertinti šios  medžiagos  privalumus ir  kaip  ji gali  būti naudojama . Tokia  medžiaga kaip  ekovata beveik  visa  yra  sudaryta iš  celiuliozės, turi šiek tiek boro rūgšties. Šios  papildomos medžiagos padeda  pagerinti  šilumos izoliavimo savybes. Svarbiausias  ekovatos privalumas, tai puiki šilumos izoliacija ir galimybė  šiltinimo  sluoksnį padaryti praktiškai be jokių tarpų.  Dar  vienas  privalumas, kurį jums  gali  suteikti šiltinimas  ekovata tai aukštas   atsparumas liepsnai. Tokia medžiaga gali  būti  vadinama specialiai pritaikyta sienoms, pertvaroms  ir kitoms konstrukcijoms.  Yra pramoninės technologijos, kurios numato  medžiagos  išpurškimą tolygiai.  Ji  yra šiek tiek  sudrėkinta su  specialaus  prietaiso pagalba  paskirstoma  ant sienos  arba  ant grindų paviršiaus.

Karkasinis namas  arba kiti statiniai  tokiu būdu yra  apšildomi maksimaliai greitai  ir  efektyviai.  Taip pat  yra  naudojamas taip vadinamas  sausasis šiltinimas  ekovata. Medžiaga naudojant tokią  technologiją montuojama  su  galingų kompresorių pagalba. Be pramoninių  būdų taip pat yra  ir rankinio šiltinimo  būdų.  Jūs galite  savarankiškai apšildyti nedidelį karkasinį namą, tačiau jums reikėtų pasiruošti, kad šio šiltinimo metu sunaudojamos medžiagos kiekis  bus kelis kartus  didesnis.  Tam, kad būtų  atliktas  grindų  šiltinimas  ekovata yra  užpildomi net patys  menkiausi tarpai, jei yra  apšildomas sienų paviršius yra  įrengiamas  karkasinio namo paviršius.  Puri vata  yra  sutepama vandeniu ir su specialaus kompresoriaus pagalba, esant dideliam  spaudimui yra padengiamas paviršius.  Tuo  atveju jei ekovata  yra padengiama ant  sudėtingo paviršiaus arba yra apšildomos įvairios  pakabinamos  konstrukcijos į vandenį  yra dedama lignino ir specialių klijuojamų medžiagų.  Tai padeda geriau  sukibti medžiagai  su paviršiumi.  Papildoma  klijuojanti medžiaga turi būti dedama  jei yra   apšildomas  visas  karkasinis namas, bei  grindų paviršius.  Ekovatos perteklius yra pašalinamas pagal perimetrą, nereikalinga  šiltinimo medžiaga yra džiovinama, o tada  ji gali  būti naudojama dar kartą. Taigi  ekovata  yra  tokia medžiaga, kuri  nepalieka  jokių likučių.  Ekovatos  perteklius  yra paskirstomas tolygiai, nereikalinga  medžiaga  yra pašalinama ir tada  ji net gali  būti naudojama pakartotinai.

Vertėtų  pastebėti, kad  šiltinimas  ekovata  turi labai  mažai trūkumų.  Visų pirma tai, kad  apšildydami savo namą  naudodami šią medžiagą jūs  turėsite išsinuomoti  reikiamą  įrangą.  Be jos  bus neįmanoma  atlikti reikiamų darbų nei  atliekant  sausą,  nei drėgną šiltinimą. Taip pat   nedidelis trūkumas yra tas, kad  atliekant drėgną  ekovatos montavimą norint, kad medžiaga pilnai  išdžiūtų  reikės laukti kelias dienas.  Tačiau apskritai  karkasiniai namai  arba kiti statiniai  apšildyti naudojant ekovatą užtikrins  ekologišką  švarą, užtikrins patogumą ir padės namuose  sukurti  gerą  mikroklimatą.  Be jokių  abejonių yra svarbu ir tai, kad ekovata yra  vienas iš svarbiausių  šiltinimo variantų , todėl tam, kad būtų  sukurta  šilta  aplinka  namuose būtent tokia  technologija  yra  optimaliausias pasirinkimas.  Pasirinkus   ekovatą  jūs  tikrai nesigailėsite  juk tai   ekologiškumas ir kokybė  kartu.  Du viename.