Kai kalbame apie žemės ūkį ir darbus, negalima nepaminėti, kad traktoriai yra patys universaliausi prietaisai. Traktoriai gali išvalyti nuošliaužas, lygius laukus, kasti žemę, prižiūrėti augalus ir netgi imtis paprastesnių darbų, pavyzdžiui, žolės pjovimo. Visiškai tractornesvarbu, koks patyręs ir geras ūkininkas bebus – su traktoriumi visi jo darbai taps paprastesni ir lengvesni. Traktorius galima įsigyti ir internetu, pasidomėjus ir nuvykus tiesiai pas žemės ūkio įrangos tiekėjus.

Traktoriaus dydis ir stilius

Kai nusprendžiate įsigyti naują traktorių, pirmiausia reikia nustatyti, kokio dydžio ir stiliaus Jums jo reikės. Dydis ir stilius turi būti parinktas, priklausomai nuo to, kaip ir kur jis bus naudojamas. Pavyzdžiui, aukšti traktoriai netinka vaismedžiams prižiūrėti, o  maži netinka atlikti tempimo darbus tam tikrų kultūrų auginimo metu. Šiuo metu traktoriai tapo specializuoti, tam, kad išpildytų konkrečią naudojimo įvairovę.

Traktoriai, kurie yra dažniausiai naudojami ūkiuose ir sodybose:

  1. Standartiniai traktoriai. Jie turi pastovios ir plačios ašies priekinius ratus ir žemą svorio centrą, skirtą naudoti sunkesniems lauko darbams, pavyzdžiui, ariant.
  2. Vagų traktoriai. Tai augalininkystės traktoriai, kurie yra skirti prižiūrėti specialiomis eilėmis auginamus augalus (pavyzdžiui, kukurūzus arba pomidorus). Jie turi reguliuojamą protektoriaus plotį, kuris leidžia apeiti pasėlius, nepažeidžiant jų.
  3. Aukšti traktoriai. Augalininkystės traktoriai, kurie yra skirti auginti ilgiems augalams (pavyzdžiui, medvilnei). Jų protektoriaus plotis reguliuojasi ir su šiuo traktoriumi galima puikiai kontroliuoti augalų augimą. Taip pat galima matyti puikii visą vaizdą, nes yra sėdima aukštoje kabinoje. Taip pat yra nesunku pašalinti visokias piktžoles, nepažeidus pasėlių.
  4. Komunaliniai traktoriai. Paprastai tai mažesni traktoriai su nedideliu apsisukimo spinduliu, naudojami įvairiems ūkio darbams nedideliame ūkyje. Komunalinių traktorių tipas yra labiausiai paplitęs šių įrenginių tipas apskritai. Jis yra vertinamas pagal tai, kiek papildomų priedų turi, pavyzdžiui, priekinių krautuvų, tranšėjinių mašinų.
  5. Sodo traktoriai. Šie traktoriai labiausiai pasitarnauja, pjaunant veją. Jie nėra didelio galingumo, juose paprastai netelpa jokie padargai, tačiau jie yra nebrangūs, finansiškai prieinami ir labai manevringi.

Traktoriaus galingumas

Traktoriaus dydis nebūtinai turi sutapti su jo galios rodikliu. Mažiukas traktorius su daug arklio galių gali nesunkiai pranokti didelį, tačiau negalingą traktorių. Nedideliems darbams atlikti (tarkim, žolės pjovimui) užtenka ir 35 arklio galių traktoriaus, tačiau toks nėra skirtas didesniems darbams (pavyzdžiui, šienavimui). Jei su traktoriumi yra naudojami kai kurie priedai, verta žinoti ir papildomos galios skaičius, nes ją atėmus, pačiam traktoriui lieka mažiau galingumo. Priedų galingumas – tai ne traktoriaus galingumas. Todėl nereikia maišyti. Papildomo padargo galia prisitvirtinta prie traktoriaus variklio per besisukantį veleną, kuris jungiasi su padargais traktoriaus gale.

Protingas žingsnis yra įsigyti traktorių, kuris turėtų šiek tiek daugiau galių negu Jums reikia. Tokia technika Jums tarnaus ilgiau. Nauji dyzeliniai traktoriai skleidžia mažiau taršos į aplinką, turi žemas vibracijas. Visi naujesni modeliai yra švaresni, galingesni ir efektyvesni, nei senieji.

Komfortas

Komfortas pirmiausia priklauso nuo traktoriaus sėdynės. Įvairiems dydžiams išgauti labai praverčia reguliuojama sėdynė. Svarbu, kad būtų atvira platforma, kuri suteiks žmogui patogumą judėti kabinoje ir ergonomiškai valdyti valdymo įtaisus. Valdymo svirtys turi būti patogiai pasiekiamos. Prie traktoriaus rėmo montuojamos plokščios grindys ir pritvirtinti stovai sumažina vibraciją ir sumažina nuovargį operatoriui. Taip pat dabar populiarėja ir uždarosios traktorių kabinos, nes jos apsaugo nuo išorinių veiksnių ir galimų nelaimių. Kai kurie nauji traktoriai turi net įrengtus oro kondicionierius.