Veterinarijos klinika Vilniuje pataria, kaip gydyti šunų pėdų traumas

 

Šunys mėgsta aktyvias pramogas, todėl gali valandų valandas judėti. Tiesa, veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad šunų judrumas didina riziką susižeisti pėdas. Iš tiesų, tai viena dažniausių traumų, dėl kurių kreipiamasi į veterinarus. Kad šuo išvengtų rimtų susirgimų, turite skirti daugiau dėmesio augintinio pėdų priežiūrai. Jei pastebėjote pirmuosius negalavimų simptomus, nieko nelaukite ir susisiekite su specialistais – taip išvengsite didesnių sunkumų ateityje, o veterinaras galės pasiūlyti lengvesnį gydymo procesą.

 

Nutrinti ir numinti padai

Viena dažniausių ir lengviausiai gydomų problemų – nutrinti padai. Tiesa, kai padas nusilupa, šuo turi priminti raudonos spalvos vidinę pado dalį, kuri yra labai skausminga. Dažniausiai augintis stengiasi koją laikyti pakėlęs, todėl šlubuoja. Nutrinto pado gydymui naudokite specialų tepalą. Tinkamai prižiūrima žaizda sugis per vieną–dvi savaites. Kad padų būklė būtų gera, jiems reikia drėgmės. Paprastai šunys tuo pasirūpina patys, laižydami išsausėjusias padų vietas. Jei pastebėjote, kad to nepakanka, įsigykite specialų drėkiklį. Jokiu būdu nenaudokite žmonėms įprasto drėkinamojo kremo, kadangi šis per stipriai suminkštins odą.

 

Pėdų žaizdos

Dar viena dažna problema – pėdų žaizdos ir įpjovimai. Jei šuo persipjovė koją, visų pirma patikrinkite, ar žaizdoje neliko stiklo ar kitų aštrių nuolaužų. Jei matote svetimkūnių, nieko nelaukdami juos pašalinkite. Jei turite galimybę, praplaukite žaizdą po tekančiu vandeniu ir pasistenkite sustabdyti kraujavimą – paspauskite letena švariu ir drėgmę sugeriančiu audiniu. Jei žaizda nėra didelė, kraujavimas greitai sustos. Jei problema rimtesnė, pasidomėkite, kur yra artimiausia veterinarijos klinika Vilniuje (ar kitame mieste) ir parodykite gyvūną specialistui.

 

Problemos su nagais

Veterinarai teigia, kad dažna ir varginanti situacija – lūžę nagai. Deja, tai itin skausminga problema. Šiuo atveju būtina įsitikinti, kad nagas nulūžo dėl nelaimingo atsitikimo. Jei nagai lūžinėja nuolatos, tuomet reikėtų kalbėti apie rimtesnius sveikatos sutrikimus. Jei nagas nulūžta dėl patirtos traumos, turite pašalinti sugadintą dalį, sustabdyti kraujo tekėjimą ir apsaugoti pažeistą vietą, kol nagas ataugs. Kad išvengtumėte minėtųjų rūpesčių, nagus būtina reguliariai karpyti.

 

Kojų lūžiai

Viena rimčiausių problemų – lūžę kojos kaulai. Šiuo atveju būtinos veterinaro paslaugos Vilniuje ar kitame mieste. Tokios nelaimės paprastai įvyksta dėl itin aktyvaus ir neatsargaus elgesio. Lūžiai būdingesni vyresnio amžiaus augintiniams, tačiau su šiom problemos susiduria ir mažų veislių šuniukai, kadangi jų kaulų zonos yra labai trapios. Jei šuo susilaužė koją, jokiu būdu nesistenkite patys atstatyti kaulo ir netepkite atvirų lūžio vietų. Svarbiausia jūsų užduotis – nugabenti šunį į veterinarijos kliniką, kur augintiniui bus suteikta kvalifikuota pagalba.